III. BŐSZ JÓZSEF EMLÉKVERSENY

A Német Vizsla Klub Magyarország „alapító Atyjáról”, Bősz Józsefről elnevezett emlékversenyét ezúttal Mezőtúron rendezte meg.

Bősz József neve egybeforrt a hazai vizslázással, német vizslázással.

A rendkívül tetszetős vándorkupáért zajló küzdelemre ezúttal több mint 20 kutya nevezését regisztrálták.

A verseny – mint minden alkalommal – a sorsolással kezdődött, amelyre a szervezők mindig valamilyen “csavart” találnak ki. Ezúttal a nevezett kutyák sorsolták magukat olyan módon, hogy a földre lehelyezett – külön a versenyre készült – 22 db apportfából egyet felvettek a vezetőik utasítására. Az apportfa lefordított felén természetesen egy startszám szerepelt.

A Német Vizsla Klub Magyarország úgy tartja, hogy egy jó rendezvényhez a megfelelő “körítés” is hozzátartozik, így a teljes mezőny és a bírói kar a sorsolást követően egy bográcsban készített halászlével igyekezett a verseny előtti feszültséget enyhíteni.

A másnap kora reggel megtartott megnyitón a felsorakozott versenyzőket, a bírói kart és a megjelent érdeklődőket Herczeg Zsolt országgyűlési képviselő és Szűcs Dániel, Mezőtúr város polgármestere köszöntötte.

Babiczky Attila klubelnök megnyitója és Konyecsni Károly vizsga- és versenyfelelős technikai eligazítása után vette kezdetét a tényleges verseny.

A Bősz József emlékverseny hagyományosan CACIT Vízi-Mezei versenyként ismert a kutyások körében.

A MEOESZ Vizsga- és versenyszabályzatában leírt feladatokat a versenyzők több bírói kör szakértő szeme előtt teljesítették.

A verseny színvonalát az éles küzdelem, a kiemelkedő mezei és vízi munkák bizonyították.

A versenyzők egybehangzó véleménye szerint nagyszerű területeken zajlottak a bírálatok, különös nehézséget jelentett a mezei munkák során a vadászterületen található mezei nyulak magas száma.

Aki járatos a vizslák mezei munkájában, tudja, hogy a sok nyúl “izgató jelenléte” nagyon komoly fegyelmet és idegrendszeri stabilitást követel a vadászkutyáktól.

A nap végére kialakult a végső sorrend:

A győzelmet és így a CACIT címet Kappahegyi Jewel Kincsem rövidszőrű német vizsla szuka szerezte meg Hári Csaba vezetésében.

Második a Máté Dávid vezette rövidszőrű magyar vizsla szuka, Császtai Barka lett, míg a verseny képzeletbeli dobogójának harmadik fokára Hilal Legend Igric rövid szőrű német vizsla szuka és vezetője, Fülöp Imre állhatott.